Kedvenc erdőmben decemberben megigazítottuk azt a madáretetőt is, amit külön a fotózáshoz kalapáltam. Fotós társammal új helyre telepítettük, fiatal tölgyesbe, ami idősebb, vegyes erdőben folytatódik. Gyenge telünk volt, óvatosan etettünk. Ahogy megérkezett a hó, kitelepültünk. Széncinege (Parus major) és a ritkább kékcinege (Cyanistes caeruleus).
A vörösbegy (Erithacus rubecula) nem jött enni, de a közelben többször felbukkant.
Sokan lenézik, mink mint lelkes amatőrök nagyon is becsüljük a mezei verebet (Passer montanus), mert hasznos munkát végeznek.
Jó változás a csuszkák (Sitta europea) nagy számú jelenléte.
Munkám-hivatásom az emberekhez, kedvteléseim a természethez kötnek. Bár szeretem a hegyeket és különösen ősszel hiányoznak, újra és újra rácsodálkozom az Alföldre, arra, ami a természetben, történelmünkben és kultúránkban a mienk.
Az idő megérlelte az internetes naplót, a végső lökést a digitális tükörreflexes technika adta. A blog elsősorban személyes napló; és amennyiben a képek engedik, hívogató . (A képek felhasználása csak a szerző(k) kifejezett hozzájárulásával történhet.)
Az öreg Topoly-fa Gerendás Csorvás felőli határában állt. A hatalmas termetű fehér nyár (populus alba)
Címkék a kereséshez
A főoldal jobb oldalán -ezen ablak alatt- látható "szóhalmaz" csak látszólag kaotikus. A szavakra kattintva azokhoz a bejegyzésekhez jutunk, amelyekben az adott faj, esetleg helyszín előfordul, az esetek nagy részében képekkel. Minél nagyobb egy szó, annál több bejegyzést, információt és képet találunk adott témáról. A szavak tehát interaktív hivatkozások, azaz címkék, amelyek segítségével kedvünk szerint keresgélhetünk a bejegyzések között.
A képekre kattintva azok nagyobb méretben is megnézhetők. Kilépés a galéria nézetből és visszatérés a szöveges leíráshoz az "Esc" billentyűvel.