"Hát elszöktem az aszfaltromok alól. Mert hallottam az erdő zúgását." (Magashegyi Ugf.)
2013. november 14., csütörtök
Bél-kő 3.
Külön bejegyzést írok-hagyok a növényekről. Külön, mert szeretném jelezni, hogy a november eleji időpont ellenére bőséggel találtunk színeket és virágokat. Néhány növény biztos, a többiek határozásához visszatérek, közben posztolhatom az újabb képeket (merthogy 2014. áprilisában írom jelen bejegyzést). Némileg szokatlan, de hozzáértők megerősítették, hogy a padkán fotózott növény simán lehet ugyanaz a terjőke kígyószisz (Echium vulgare), amit a Peresi-csatorna oldalában találtam.
Sziklagyepek most még ismeretlen növényei.
Vajszínű ördögszem (Scabiosa ochroleuca).
Valamelyik ökörfarkkóró.
Finom erdei klasszikus, vadszeder (Rubus fruticosus).
Munkám-hivatásom az emberekhez, kedvteléseim a természethez kötnek. Bár szeretem a hegyeket és különösen ősszel hiányoznak, újra és újra rácsodálkozom az Alföldre, arra, ami a természetben, történelmünkben és kultúránkban a mienk.
Az idő megérlelte az internetes naplót, a végső lökést a digitális tükörreflexes technika adta. A blog elsősorban személyes napló; és amennyiben a képek engedik, hívogató . (A képek felhasználása csak a szerző(k) kifejezett hozzájárulásával történhet.)
Az öreg Topoly-fa Gerendás Csorvás felőli határában állt. A hatalmas termetű fehér nyár (populus alba)
Címkék a kereséshez
A főoldal jobb oldalán -ezen ablak alatt- látható "szóhalmaz" csak látszólag kaotikus. A szavakra kattintva azokhoz a bejegyzésekhez jutunk, amelyekben az adott faj, esetleg helyszín előfordul, az esetek nagy részében képekkel. Minél nagyobb egy szó, annál több bejegyzést, információt és képet találunk adott témáról. A szavak tehát interaktív hivatkozások, azaz címkék, amelyek segítségével kedvünk szerint keresgélhetünk a bejegyzések között.
A képekre kattintva azok nagyobb méretben is megnézhetők. Kilépés a galéria nézetből és visszatérés a szöveges leíráshoz az "Esc" billentyűvel.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése