"Hát elszöktem az aszfaltromok alól. Mert hallottam az erdő zúgását." (Magashegyi Ugf.)
2013. július 28., vasárnap
Ellés-part
A címadó hely Csongrádtól északra, a Csépára vezető pontonhíd közelében található a Tisza árterében. Az Árpád-korban, sőt már a szarmata időkben lakott hely volt, a XIV. században monostort alapítottak ezen a legfeljebb 7-8 méter magas dombon. Azért izgalmasak a körülmények, mert azt jelzik, hogy a gátak nélküli folyó természetes ártere hosszú évszázadokon át elbírta az áradásokat és eleink biztonsággal lakták, élték a vízjárta részeket. A helyet megtaláltuk, de nem fotóztam. Talán gazos volt a terület, talán a keresőben látottakkal volt gondom, most már bánom.
A védett réti iszalagból (Clematis integrifolia) sokat találtunk.
Réti peremizs (Inula britannica) a gát belső felén.
Az orvosi atracél (Anchusa officinalis) meghatározásában EF segített, köszönöm. Fotóztam már, aztán mégis...
Az erdei mályvát (Malva sylvestris) már város szélén képeltem. A Wiki szerint népi nevei: csúszóka, fűdző rózsa. Kölök koromból papsajtként ismerem, ehető növény. A Körös-torokban jóízű sörözéssel zártuk a sétát, az elmúlasztott sült keszegért még visszamegyünk. Remélem, minél többször:)
Munkám-hivatásom az emberekhez, kedvteléseim a természethez kötnek. Bár szeretem a hegyeket és különösen ősszel hiányoznak, újra és újra rácsodálkozom az Alföldre, arra, ami a természetben, történelmünkben és kultúránkban a mienk.
Az idő megérlelte az internetes naplót, a végső lökést a digitális tükörreflexes technika adta. A blog elsősorban személyes napló; és amennyiben a képek engedik, hívogató . (A képek felhasználása csak a szerző(k) kifejezett hozzájárulásával történhet.)
Az öreg Topoly-fa Gerendás Csorvás felőli határában állt. A hatalmas termetű fehér nyár (populus alba)
Címkék a kereséshez
A főoldal jobb oldalán -ezen ablak alatt- látható "szóhalmaz" csak látszólag kaotikus. A szavakra kattintva azokhoz a bejegyzésekhez jutunk, amelyekben az adott faj, esetleg helyszín előfordul, az esetek nagy részében képekkel. Minél nagyobb egy szó, annál több bejegyzést, információt és képet találunk adott témáról. A szavak tehát interaktív hivatkozások, azaz címkék, amelyek segítségével kedvünk szerint keresgélhetünk a bejegyzések között.
A képekre kattintva azok nagyobb méretben is megnézhetők. Kilépés a galéria nézetből és visszatérés a szöveges leíráshoz az "Esc" billentyűvel.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése